Judo Legia Cup 150

II JUDO LEGIA CUP 2017

W weekend 1-2 kwietnia na warszawskim Bemowie odbył się II Judo Legia Cup 2017. Przez dwa dni walki toczyły się na aż ośmiu matach, a na listach startowych pojawiło się ponad tysiąc młodych zawodników z całej Polski. Dodatkowo w turnieju organizowanym przez Judo Legia Warszawa rywalizowali dorośli – mastersi i amatorzy. W tej kategorii pojedynki toczyło ponad 60 zawodników, również z zagranicy.

Judo Legia Cup 1-2 kwietnia 2017 Warszawa fot. Michał Firszt

Judo Legia Cup 1-2 kwietnia 2017 Warszawa fot. Michał Firszt

Pomimo rekordowej liczby startujących zawody udało się rozegrać bardzo szybko i sprawnie. Uczestnicy byli dokładnie podzieleni za kategorię wiekowe i wagowe, które zostały dobrze rozplanowane, co maksymalnie skracało czas od momentu wejścia na halę do jej opuszczenia.
Zawody swoja obecnością uświetniła Arleta Podolak, olimpijka, drużynowa wicemistrzyni świata i Europy. Wielu zawodników miało przyjemność odebrać medale i nagrody właśnie z rąk olimpijki z Rio 2016. Imprezę swoją obecnością zaszczycił – i również wręczał nagrody – dyrektor Biura Sportu i Rekreacji Miasta Stołecznego Warszawa pan Janusz Samel.

 

– Tak sprawna organizacja Judo Legia Cup nie byłaby możliwa, gdyby nie trenerzy, członkowie sekcji masters, a nade wszystko rodzice najmłodszych zawodników i samych zawodników. To ich zaangażowanie i praca do późnych godzin nocnych pozwoliła przygotować halę, ogarnąć całą logistykę wydarzenia. Z mojej strony najważniejsza była sprawność przeprowadzenia turniejów w poszczególnych kategoriach wiekowych i wagowych. Chciałem, aby rodzice i dzieci przyjeżdżali na turniej na dwie-trzy godziny, rozgrzewka, turniej oraz ceremonia wręczenia nagród – aby nie musieli czekać w nieskończoność na wszystko. My też się uczymy, ale zapewniam, że wyciągamy wnioski. Już myślimy o kolejnym turnieju. Liczba startujących trochę nas zaskoczyła, nie ukrywam, lecz pokazuje ona możliwości judo w Warszawie. Jestem pod ogromnym wrażeniem tak wielkiej liczby trenujących dzieci w stolicy i w Polsce. Wierzę, że polskie judo wróci do pięknych medalowych tradycji olimpijskich. Jako dyscyplina sportowa mamy ogromny potencjał, a rolą klubów jest pracować dla tych dzieci, by pomóc im się rozwijać. Niesamowite wrażenie robił fakt, że na jednej macie walczyły dzieci, a na sąsiedniej ich ojcowie, którzy amatorsko uprawiają judo. To wspaniały sport rodzinny, który wciąga na całe życie. Chciałbym w tym miejscu podziękować za dofinansowanie Ministerstwu Sportu i Turystki, Legii Warszawa, sponsorom oraz mecenasom Judo Legia Cup, za niesamowite wsparcie. Gratuluję wszystkim uczestnikom – stwierdził organizator turnieju z ramienia Judo Legia Krzysztof Wiłkomirski.

 

 

Przy okazji Judo Legia Cup odbyła się zbiórka krwi we współpracy z fundacją Judo – Sport Walki z Rakiem. W podstawionym autobusie krew oddało 45 osób, udało się pobrać ponad 20 litrów krwi.

 

 

Wyniki zawodów dzieci jak i masters można sprawdzić na stronie organizatora: judo.legia.com

 

 

 

Galeria z zawodów:
1.04.2017 – fot. Michał Firszt
https://web.facebook.com/pg/JudoLegiaWarszawa/photos/?tab=album&album_id=1280396625347383
https://www.facebook.com/pg/JudoLegiaWarszawa/photos/?tab=album&album_id=1281378278582551